Jak zdobyć wartościowego pracownika?

W obecnych czasach do pracodawcy muszą przyciągać do siebie pracowników, a nie na odwrót. Oferta musi być naprawdę ciekawa i właściwie skonstruowana, aby pracownik się nią zainteresował i chciał ją przyjąć.

Nazwa stanowiska

Nazwa stanowiska jest najważniejsza podczas szukania ofert pracy. To właśnie na ten aspekt pracownicy zwracają największą uwagę. Nazwa stanowiska powinna być jednoznaczna i wskazywać na to, co tak naprawdę pracodawca będzie miał w danej firmie robić. Nazwy zbyt długie, anglojęzyczne lub używane tylko w wąskim gronie, mogą onieśmielać lub wprowadzać w błąd kandydatów. Mniej chętnie będą pojawiały się odpowiedzi na takie ogłoszenia. Nazwa nie musi być identyczna z tym, jak docelowo będzie się nazywać stanowisko w strukturze firmy, ale powinna być podobna.

Określenie wymogów i obowiązków

Zakres wymagań w ofercie nie powinien być zbyt szeroki. Nie trzeba pisać o wymaganiach oczywistych, takich jak np. dyspozycyjność czy chęć do pracy. Należy jednak zawrzeć w ogłoszeniu to co jest najważniejsze, czyli na przykład konieczność posiadania prawa jazdy czy znajomości języków obcych. Wymagania nie powinny być też zbyt wygórowane, jeśli nie mamy do zaproponowania naprawdę atrakcyjnego stanowiska. Nigdy wtedy nie uda się znaleźć właściwej osoby i zamieszczanie ogłoszenia będzie się po prostu mijało z celem. Z kolei zakres obowiązków powinien być na tyle szczegółowy, aby przedstawiać wszystkie najważniejsze czynności i obszary, za które odpowiedzialny będzie przyszły pracownik.

Korzyści dla kandydata

Warto w ogłoszeniu zawrzeć korzyści, jakie uzyska pracownik w związku z podjęciem pracy na danym stanowisku i w danej firmie. Istotne jest także, aby w ogłoszeniu pojawiła się informacja na temat wynagrodzenia. Wszelkie świadczenia socjalne, forma zatrudnienia i czas pracy również decydują o atrakcyjności oferty. Ogłoszenie musi wymieniać korzyści, jakie proponuje się kandydatowi. Dzięki temu wiele osób z chęcią na takie ogłoszenie odpowie.

Warto więc dokładnie przygotować się do poszukiwania pracownika. Dobrze wtedy na tym wyjdziemy.

6 lat ago