Czy warto wyposażyć firmę w dystrybutor wody?

Wielu polskich przedsiębiorców zastanawia się, czy dystrybutor wody do biura jest dobrą inwestycją. Nie da się bowiem ukryć, że tego typu urządzenia nierzadko kojarzą nam się właśnie z takimi miejscami, co widać w niezliczonych serialach i filmach. Przyglądając się jednak tej kwestii przez pryzmat rzeczywistości, z pewnością zauważymy, że tego typu urządzenia faktycznie się sprawdzają. Każdy biznesmen wie bowiem doskonale, z iloma wydatkami wiąże się prowadzenie własnej działalności, nawet tej niewielkiej. Do najczęstszych kosztów, ponoszonych przez właścicieli firm, należy z kolei regularne zaopatrywanie zakładu w zapasy świeżej wody mineralnej. Odpowiednio dobrany dystrybutor pozwoli nam na zniwelowanie tego typu wydatków, przy jednoczesnym wprowadzeniu innych korzyści, o których opowiemy w niniejszym artykule.

 

Dlaczego woda jest tak istotna w miejscu pracy?

 

Już wiele lat temu zauważono, że picie wody ma znacznie korzystniejszy wpływ na nasz organizm, niż słodkie napoje oraz energetyki. Badania, przeprowadzane regularnie na całym świecie, wskazują, że zakup dystrybutora wody do biura niesie ze sobą liczne zalety, związane z efektywnością pracowników. Łatwy i szybki dostęp do świeżej wody ogranicza bowiem chęć spożywania napojów gazowanych, które nie tylko wzmagają uczucie pragnienia, ale też tuczą. Ten drugi czynnik jest tu szczególnie groźny, ponieważ już sama praca biurowa nierzadko wiąże się z wolniejszym spalaniem tkanki tłuszczowej. Zdrowa, wolna od bakterii woda wspomaga również koncentrację i produktywność, owocując lepszym nastawieniem do pracy.

 

Zakup dystrybutora

 

Wybierając dystrybutor wody do biura, możemy postawić na model butlowy lub bezbutlowy. W obu przypadkach, przyczynimy się do wyrzucania mniejszych ilości plastiku, niwelując przy tym konieczność ciągłego zamawiania wody mineralnej. Należy jednak pamiętać, że zbyt długie pozostawianie wody wewnątrz zbiornika, na przykład przez weekend, może przyczynić się do stopniowego rozwoju bakterii oraz utraty smaku przez sam napój. Z tego też powodu, rosnącym zainteresowaniem cieszą się modele bezbutlowe, pobierające wodę bezpośrednio z instalacji, po czym oczyszczające ją za pomocą najwyższej klasy filtrów. Pomimo nieco wyższej ceny, ich efektywność w znacznym stopniu przewyższa wariant butelkowy, oferując nam nawet możliwość napicia się wody gazowanej o ustawionej przez nas temperaturze.

2 lata ago