Laptopy do pracy – jak wybrać ten najlepszy?

Ostatnie dwa lata zmieniły sposób w jaki pracujemy. Ludzie coraz częściej pracują zdalnie, co oznacza, że w każdej firmie przydadzą się laptopy do pracy. Na rynku mamy setki ofert. Jak więc wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Przede wszystkim musimy rozważyć aspekty wskazane poniżej: 

  • łączność bezprzewodowa – obecnie ciężko wyobrazić sobie pracę bez dostępu do Internetu, nasz laptop musi być podłączony i owe połączenie musi być bezpieczne, nie możemy ryzykować, że z naszego laptopa do pracy znikną wrażliwe informacje, najlepiej, aby sprzęt był wyposażony w wydajny standard Wi-Fi 6 (inaczej Wi-Fi ax)
  • złącza i porty – będziemy potrzebować ich dużo, oczywiście najbardziej podstawowa opcja to USB, powoli standardem staje się uniwersalne złącze USB typu C, potrzebujemy też Ethernet/RJ45, aby bezpośrednio połączyć się z internetem (nie zawsze mamy dostęp do sieci bezprzewodowej) oraz gniazdko słuchawkowe, jeśli pracujemy w biurze i nie chcemy przeszkadzać innym
  • dobra bateria – w końcu często jesteśmy zmuszeni pracować poza biurem czy domem, warto też zwrócić uwagę na to, ile ładuje się bateria
  • wytrzymała obudowa – laptop do pracy musi mieć dobrą obudowę odporną na wilgoć, wstrząsy czy zmiany temperatury, jeśli chcemy sprawdzić czy dany laptop się nadaje, warto zapytać o certyfikat MIL-STD-810G (to militarny standard odporności na czynniki zewnętrzne)
  • waga – laptop do pracy ma być przede wszystkim mobilny, co oznacza, że musi być też lekki, przyjmuje się, że notebook do 14 cali powinien ważyć około 1,5kg, a taki o przekątnej 15,6 cala – około 2 kilogramów. 

Laptopy do pracy marki ASUS – czy warto?

ASUS to bardzo szanowana firma, która słynie z jakości. W ich ofercie znajdziemy wiele laptopów do pracy wykonanych w solidny sposób i posiadających pożądane certyfikaty. W przypadku sprzętu tej firmy możemy liczyć na szybki serwis, nawet jeśli coś się stanie. Po za tym ASUS posiada serię laptopów dedykowanych właśnie do pracy w biurze bądź na wyjeździe służbowym. 

1 rok ago