Jak czyścić odzież roboczą

Jak czyścić odzież roboczą?

Czyszczenie odzieży roboczej może być wyzwaniem, jednak odpowiedni serwis takich ubrań pozwoli używać ich przez długi czas. Dzięki serwisowi odzieży roboczej pracodawca może zapewnić zatrudnionym bezpieczeństwo podczas pracy. Jak dbać o ubrania robocze? Jak sprawić, by nie zniszczyły się podczas prania/czyszczenia?

Pranie odzieży roboczej

Pranie odzieży roboczej można wykonać samodzielnie. Dobierając odpowiednie środki piorące i temperaturę. Przed praniem należy posegregować pranie według kolorów (na jasne i ciemne). Wybór możliwie najwyższej temperatury sprawi, że uda się doprać odzież roboczą.

Pranie odzieży ochronnej powinno być wykonywane dosyć często, ponieważ im dłużej silne zabrudzenia znajdują się na ubraniach, tym trudniej je doprać. Pranie ubrań ochronnych można też zlecić pralni chemicznej. Zawsze, gdy pojawia się potrzeba wyczyszczenia ubrań roboczych, pracodawca jest zobowiązany do wypłacenia odpowiedniej wysokości ekwiwalentu pieniężnego.

Inne sposoby czyszczenia odzieży roboczej

Czyszczenie odzieży roboczej można też wykonać ręcznie, używając delikatnego proszku. To szczególnie ważne w przypadku polarów i kurtek przeciwdeszczowych, ponieważ za silne detergenty mogłyby uszkodzić membrany. Warto też pamiętać o tym, że odzież ochronna powinna być uszyta z najwyższej jakości materiałów.

Kolejny sposób na wyczyszczenie ubrań roboczych to oddanie fartucha roboczego czy kurtki w ręce profesjonalistów. Pralnie odzieży ochronnej odpowiednio dobierają detergenty do rodzaju ubrania ochronnego. Dzięki temu czyszczenie takich ubrań jest wygodniejsze, łatwiejsze i często mniej stresujące. Usługi pralni chemicznych są dobrym wyborem, by zachować wysoką jakość ubrań ochronnych.

Odpowiednie serwisowanie ubrań sprawi też, że odzież będzie służyć przez dłuższy czas nawet podczas intensywnej eksploatacji. Dzięki pralniom oferującym czyszczenie ubrań roboczych odzież ochronna będzie czyszczona w odpowiedni sposób, co pomoże zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.

Renthoff: pralnia odzieży roboczej i nie tylko

Czyszczenie odzieży roboczej i nie tylko oferuje firma Renthoff. To zespół profesjonalistów zajmujących się serwisem i wypożyczaniem ubrań roboczych pracodawcom, którzy stawiają na ekonomiczne i nowoczesne rozwiązania. Dzięki ich usługom zatrudniający zapewni swojemu zespołowi bezpieczeństwo oraz odpowiedniej jakości uniformy. Korzystając z usług Renthoff zapewnisz swojej firmie profesjonalny serwis ubrań ochronnych. Skontaktuj się z serwisem odzieży ochronnej już dzisiaj!

1 rok ago