Uprawnienia do obsługi koparki

Jakie funkcje pełnią koparki kołowe?

Koparki kołowe są niezbędnymi maszynami, które obowiązkowo powinny znaleźć się na każdym placu budowy. Przeznaczone do robót ziemnych świetnie radzą sobie z przygotowaniem powierzchni do budowy. Koparka pełni również funkcję urządzenia, które ładuje i rozładowuje najczęściej gruz lub inny sypki materiał. Posiadają mocne silniki przystosowane do terenów zurbanizowanych lub robót drogowych. Możliwość doboru dodatkowego wyposażenia dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta.

Uprawnienia do obsługi koparki

Jak zostać operatorem koparki? Należy ukończyć odpowiedni kurs, który będzie świadectwem posiadania przez nas kwalifikacji. Na kurs mogą zapisać się osoby pełnoletnie, posiadające prawo jazdy kategorii B. Od kandydatów wymagane jest wykształcenie co najmniej podstawowe, zaświadczenie lekarskie oraz dokument potwierdzający miesięczny staż pracy przy obsłudze techniczno-eksploatacyjnej.

Koparki na placu budowy

Obecnie koparki kołowe są tak nowoczesnymi i uniwersalnymi maszynami, że bez problemu zastępują pracę innych urządzeń w terenie. To wszystko dzięki swojej wielofunkcyjności i zastosowaniu w szerokim wachlarzu potrzeb. Duży wybór wyposażenia dodatkowego dostosowuje maszynę do indywidualnych zleceń. Bezkonkurencyjny udźwig, lemiesz, ergonomiczne elementy sterujące i komfort operatora składają się na sukces działań. Dowiedz się więcej na http://komatsupoland.pl/katalog-produktow/koparki-kolowe.

6 lat ago