Jaki szef jest marzeniem Polaków?

Jaki powinien być odpowiedni szef? Oprócz tego, że profesjonalny, powinien być jeszcze po prostu fajnym człowiekiem.

Polacy lubią pracować z szefami, którzy wiedzą po co wykonują swoją pracę i dlaczego zajmują takie, a nie inne stanowisko. Szef powinien być dla pracownika mentorem, do którego będzie można zgłosić się po poradę, gdy nie będzie się wiedziało jak właściwie wykonać zadanie.

Obiektywny i wymagający

Każdy chciałby mieć szefa, który będzie w stanie właściwie ocenić daną sytuację i wyciągnąć z niej właściwe wnioski. Wyrozumiały szef to także prawdziwy skarb. Ponadto, doceniane jest również to, aby szef potrafił zachować zimną krew w stresującej sytuacji. Powinien umieć zapanować nad nerwami pracowników. W końcu jest przywódcą. Cenimy także przełożonych, którzy mają doświadczenie i są wymagający.

Profesjonalny i wyrozumiały

Najlepszym połączeniem z możliwych jest to, kiedy szef jest zarówno profesjonalny, jak i wyrozumiały. Dzięki temu pracownicy mogą czuć się w jego towarzystwie pewnie. Profesjonalista nie będzie skłonny to przekraczania określonych zasad i będzie w stanie właściwie ocenić daną sytuację. Będzie w stanie także zrozumieć pracownika, jeżeli będzie on znajdował się w trudnej sytuacji. W niektórych firmach szefowie praktykują składanie urodzinowych życzeń pracownikom, wręczając im dodatkowo atrakcyjny gadżet np. imienne pióro czy inne drobne gadżety. Takie praktyki są niezwykle miłe i na pewno wprowadzają miłą atmosferę do firmy.

Szefowie nowoczesnych firm, które chcą być konkurencyjne, a jednocześnie przestać się borykać z rotacją pracowników, starają się wprowadzać do nich dobrą atmosferę. Mają też świadomość, że przykład musi iść z góry. Pracownicy, którzy maja w pracy dobrą atmosferę, wykonują swoje obowiązki właściwie i bez opóźnień. Jakość wykonania jest również wysoka, ponieważ nie pracują pod wpływem stresu. Przykładają się do zadań, ponieważ wiedzą, że zostaną pochwaleni, jeżeli zrobią coś dobrze. To jest najlepsza motywacja. Dobry szef to prawdziwy skarb i warto go szukać.

6 lat ago