Okulary ochronne a wady wzroku – jak zachować efektywność podczas pracy?

Noszenie okularów ochronnych to wymóg, z którym styka się każdy specjalista, zajmujący się spawaniem, cięciem, lutowaniem lub obróbką elementów drewnianych. Nierzadko zdarza się jednak, że z upływem lat, nasz wzrok ulega stopniowemu pogorszeniu. Astygmatyzm, prezbiopia czy też dalekowzroczność to schorzenia, przez które wykonywanie codziennych prac staje się coraz trudniejsze. To z kolei przekłada się na znaczny spadek naszej efektywności oraz zwiększenie prawdopodobieństwa wypadku lub wystąpienia nieprawidłowości w wykonywanym projekcie. Na szczęście, współczesny rynek optyczny oferuje nam możliwość sięgnięcia po niezwykle skuteczne rozwiązanie, jakim są okulary ochronne korekcyjne. Oto, co warto o nich wiedzieć.

Skuteczność korekcyjnych okularów ochronnych

 

 

Akcesoria tego typu są dostępne zarówno w tradycyjnej formie, ze specjalnie dobranymi szkłami, lub jako okulary ochronne z wkładką korekcyjną. Ich funkcjonalność podczas spawania nie odbiega w żaden sposób od zwykłych akcesoriów tego typu. Poliwęglanowa konstrukcja sprawia, że okulary ochronne korekcyjne są bezpieczne i wytrzymałe, pozwalając na zachowanie optymalnej ochrony oczu, przy jednoczesnej poprawie wzroku.

Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również jego wygoda. Okulary tego typu, oferowane chociażby przez markę Infield, posiadają bowiem regulowane zauszniki oraz zintegrowane osłony na skroniach. Noszenie specjalistycznych okularów ochronnych z wkładką korekcyjną nie utrudnia przy tym zakładania kasku. Profesjonalne akcesoria tego typu znajdziemy w renomowanych sklepach z okularami, jak chociażby polski E-Okularnicy.

7 miesięcy ago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *