Jak wykorzystać Facebook do poszukiwania pracy?

Portale społecznościowe stają się coraz częściej miejscem, w którym poszukujemy pracy. Być może niedługo będzie to jedynie źródło informacji na temat wolnych miejsc w firmach.

Okazuje się, że Facebook to dziś nie tylko miejsce, w którym rozmawiamy z przyjaciółki i wrzucamy prywatne zdjęcia, ale także przestrzeń biznesowa, w której możemy znaleźć nowe miejsce pracy. Jest to obecnie główny sposób na utrzymywanie kontaktów ze współpracownikami. Praktycznie z każdego miejsca można połączyć się z tym portalem, jeżeli tylko ma się dostęp do Internetu. Facebook opanował również rynek urządzeń mobilnych, za pośrednictwem których wielu ludzi już dziś śledzi powiadomienia. Pracodawca wrzucając tu informację o wolny wakacie w swojej firmie, bardzo szybko może znaleźć chętną osobę do pracy, a przy okazji sprawdzić, jak prezentuje się w sieci. Dzięki zastosowaniu osi czasu w prywatnych profilach, pracodawcy łatwo mogą zweryfikować historię kandydata. To od przyszłego kandydata zależy czy będzie w stanie zaprezentować się w atrakcyjny sposób. Warto przede wszystkim na swoim profilu zaznaczyć kolejne etapy swojej kariery zawodowej pokazując zainteresowanym swoją wartość jako ewentualnego pracownika ich firmy. Istotne jest, aby na profilu nie znajdowały się żadne nieprofesjonalne wpisy i zdjęcia. Obowiązkowo należy usunąć je z konta. Można je również zostawić decydując się na skorzystanie z ustawień prywatnych, tak aby były one widoczne tylko dla wybranej grupy znajomych.

Facebook można wykorzystać do poszukiwania pracy także zamieszczając tam po prostu informację o tym, że poszukujemy nowej pracy. Bardzo szybko taka informacja może rozejść się wśród znajomych, którzy być może będą posiadali wiedzę na temat wolnego miejsca w firmie, która jest w kręgu naszych zainteresowań.

Jak widać portale społecznościowe są niezwykle przydatne w poszukiwaniu informacji na temat wolnych miejsc pracy. Jak najbardziej z takiego rozwiązania warto korzystać. Dzięki temu poszukiwanie pracy będzie niezwykle efektywne.

6 lat ago