Czy to praca, czy już przyjemność?

Termin „praca” wielu osobom kojarzy się przede wszystkim ze żmudnym wykonywaniem obowiązków zawodowych, w których nie ma nawet grama przyjemności. Zupełnie inne skojarzenia mogą przyjść do głowy osobom, o których będzie mowa poniżej.

Hodowca trawki

Skojarzenia, jakie przychodzą do głowy od razu nie są akurat na miejscu. Nie chodzi o hodowanie marihuany, a o hodowanie trawki żubrowej, która dodawana jest do popularnego napoju alkoholowego, jakim jest Żubrówka. Firma poszukiwała jakiś czas temu osób znających się na rolnictwie i zielarstwie. Takie osoby miały zajmować się uprawą trawki oraz tym, aby rozwijała się ona jak najlepiej.

Noszenie t-shirtów

Sandler stworzył niesamowity biznes polegający na noszeniu koszulek z nadrukami firmowych logo. W ten sposób firma zyskuje reklamę w dużej przestrzeni. Sandler zatrudnia obecnie pracowników, których głównym zadaniem jest noszenie tshirtów, na których znajdują się loga firm potrzebujących reklamy. Oprócz paradowania w kolorowych koszulkach modele mają za zadania umieszczania zabawnych filmów ze swoim udziałem w mediach społecznościowych i dzielenie się wrażeniami. Także pracownicy muszą wykazywać się również kreatywnością, aby stworzyć coś niesamowitego i przyciągającego uwagę.

Tester gier

Jest to praca, o której marzy wielu chłopców. Polega właśnie na testowaniu nowych gier i doradzaniu twórcom, jakie powinni wprowadzić do nich rozwiązania, aby gra była przyjazna użytkownikowi i po prostu się mu spodobała. Dla prawdziwych miłośników gier komputerowych spędzanie 8 godzin przed komputerem nie stanowi żadnego problemu. A jeszcze jak za to będzie otrzymywał pieniądze, to już w ogóle. Osoba pracująca w tej branży musi wykazać się dużą spostrzegawczością i analitycznym umysłem. Zadaniem testera jest bowiem wyłapywanie błędów i nieścisłości, w celu ich wyeliminowania. W związku z tym, na pewno nie jest to praca dla każdego. Jednak, jeżeli ktoś jest prawdziwym pasjonatem, na pewno w tym zawodzie będzie się mógł rozwijać z prawdziwą przyjemnością.

6 lat ago