Planowanie kariery

Żyjemy w czasach gdzie mamy duże możliwości rozwoju, łatwy dostęp do nauki i zdobywania doświadczenia. Z drugiej strony, żyjemy w czasach gdzie nikt nam nic nie da, gdzie na każdym kroku jest rywalizacja i swoisty wyścig szczurów. Już na studiach musimy decydować nigdzie chcemy pracować i co robić. Każdy ma jakieś plany, marzenie i oczekiwania co do przyszłej pracy. To oczywiście jest zrozumiałe. Warto jednak wiedzieć jak się przygotować i jak wygląda na przykład kariera Budimex, dzięki takiej wiedzy, będziemy w stanie realizować swoje marzenia.

Kariera jest ważna

Dla wielu z nas kariera zawodowa to życiowy priorytet. Nie ma się co okłamywać – to dzisiaj podstawa szczęśliwego życie w niektórych przypadkach. Bowiem kariera to dobre zarobki, nierzadko musimy rezygnować z innych czynników składających się na ludzką normalność. I tutaj pojawia się dodatkowo motyw wizerunku, jakie najczęściej jest podstawa kariery zawodowej. Nie jest chyba dla nikogo tajemnica, że atrakcyjne kobiety maja wiele większe szanse na rynku pracy niźli te brzydkie i otyłe, szczególnie w show biznesie. Dlatego też ćwiczenia na brzuch są częstym towarzyszem karierowiczów, jacy stawiają swój wizerunek ponad fachowość i niestety często rzetelność. Nie można od razu zarzucać, że wszystkie atrakcyjne panie mają swoje etaty przez wzgląd na wygląd, często jednak jest tak, że ich umiejętności są naciągane do danych stanowisk przez wzgląd na wizerunek i jako taka umiejętność sprzedaży swojej tożsamości.

W budownictwie jest inaczej

Na szczęście w budownictwie jest inaczej. Tutaj wygląd nie ma znaczenia a jedyne co się liczy to umiejętności. Zależnie od tego, na jakie stanowiska aplikujemy, musimy mieć świadomość, że będziemy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Najlepiej już na etapie studiów jest dobrze planować karierę i starać się dostać na staż do firmy w której chcielibyśmy pracować. To nam da zdecydowaną przewagę nad innymi chętnymi na stanowisko w firmie budowlanej.

3 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *