Kobiece zawody wykonywane przez mężczyzn

Poniżej przedstawiamy kilka zawodów, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane tylko dla kobiet, a obecnie wykonuje je coraz więcej mężczyzn.

Opiekun w przedszkolu

Panie przedszkolanki muszą radzić sobie z wieloma problemami na co dzień w swojej pracy. Opieka nad dziećmi nie jest prosta i wymaga dużego poświęcenia. Podobno kobiety opiekę nad dziećmi mają wpisaną w swój instynkt. Co jednak z mężczyznami? Czy oni również mogą pracować w przedszkolu? Okazuje się, że dzieci bardzo szybko akceptują mężczyzn w roli opiekunów i potrafią nawiązać z nimi równie dobry kontakt. Choć zawód ten jest sfeminizowany bardziej niż jakikolwiek inny, kolejni mężczyźni rozwijają się i stają się coraz lepszymi opiekunkami wykonując swoją pracę równie dobrze co kobiety.

Fryzjer

Kilkugodzinny pobyt w salonie fryzjerskim to standard dla każdej kobiety. Dla mężczyzny już nie. Oni zazwyczaj wbiegają do salonu na 30 minut, aby trochę podciąć włosy i szybko wybiegają. Mogłoby się wydawać, że nie jest to środowisko stworzone na dla mężczyzn. A jednak coraz więcej panów decyduje się na zostanie fryzjerem. Są mężczyźni, których układanie fryzur jest prawdziwą pasją, w której mogą w pełni zaprezentować swoje artystyczne zdolności. Coraz więcej mężczyzn decyduje się więc na wybranie szkoły fryzjerskiej, aby zrealizować swoją pasję. Czasem zdarza się nawet, że właściwie fryzjerzy mężczyźni są znacznie lepsi w swoim fachu niż kobiety fryzjerki. W ręce fryzjerów oddaje się także wiele gwiazd i celebrytów, którzy wysoko cenią kwalifikacje mężczyzn.

Pielęgniarz

Praca w szpitalu wymaga dużej wrażliwości i empatii w stosunku do drugiego człowieka. Dla osób chorych pomoc pielęgniarki jest niezbędna. Od zawsze kobiety doskonale spełniały się w tej roli. Okazuje się jednak, że predyspozycje do tego zawodu ma również wielu mężczyzn. Mogą tę pracę wykonywać właściwie, ponieważ są silni fizycznie, a tutaj potrzebne jest to do podnoszenia pacjentów, przewracania ich czy przesuwania łóżek. Dziś widok mężczyzny pracującego w charakterze pielęgniarza nie jest już niczym dziwnym i nie budzi emocji.

6 lat ago