Hobby szansą na znalezienie pracy

W dzisiejszych czasach przepustką do znalezienia lepszej pracy jest po prostu pisanie bloga. Jak to możliwe?

Nie musimy prowadzić bloga o tematyce stricte związanej z zawodem, który chcemy wykonywać. Natomiast komentowanie wydarzeń branżowych może przestawić nas jako osoby profesjonalne i mające swoje zdanie. Zdecydowanie taka prezentacja będzie bardzo wartościowa i pokaże pracodawcy, że ma do czynienia z osobą naprawdę wartościową i zaangażowaną w pracę. Ponadto, będzie to także znak, że po prostu lubimy to co robimy i sprawia nam to przyjemność, a jest to niezwykle ważne.

Dla pracodawcy ważna jest również sama inicjatywa. Że w ogóle chciało nam się zakładać blog i pisać na tematy zawodowe i związane z branżą, w której działamy. Ważne jest, aby prowadzony blog był profesjonalny i prowadzony starannie. Powinien być dobrze zredagowany. Nie powinny pojawiać się tam żadne błędy. Dzięki temu można będzie zaprezentować się pracodawcy jako osoba sumienna i podchodząca z dużą rozwagą do wykonywanych obowiązków. Na pewno uda się wtedy osiągnąć bardzo dobre rezultaty. A to przecież jest najważniejsze.

W ramach autoreklamy każdy może stworzyć swoje graficzne portfolio. Może ono być właśnie w postaci bloga z artykułami i autorskimi zdjęciami. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla artystów, grafików i fotografów. Będą w stanie w idealny sposób zaprezentować swoje możliwości. Także modelki i modele powinni założyć własny blog, na którym będą prezentowali efekty sesji zdjęciowej oraz przyjmowane pozy. Nawet jeśli ktoś pracuje w branży niezwiązanej z kreacją artystyczną, a sztukę uważa wyłącznie za hobby, powinien pochwalić się publicznie swoim talentem. To również jest bardzo cenne, jeżeli pracownik ma własne hobby poza pracą. Dzięki temu może wykazać się dodatkowymi umiejętnościami, które mogą być bardzo wartościowe.

Wszystko co robimy ma znaczenie. Szczególnie, jeżeli jest wartościowe i pozytywne. Na pewno poprzez prowadzenie bloga można zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy. Na pewno bardzo dobrze wtedy na tym wyjdziemy.

6 lat ago