Dobry ortopeda – czyli jaki?

Czym zajmuje się ortopeda?

Lekarz ortopeda to specjalista w dziedzinie ortopedii. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz kontuzji związanych z układem ruchowym. Musi świetnie znać anatomię człowieka, fizjologie ruchową oraz biomechanikę.

Dobry ortopeda, czyli jaki?

Dobry ortopeda to lekarz pracujący na oddziale ortopedii, ale także ściśle współpracujący i powiązany z chirurgią urazową inaczej nazywaną traumatologią oraz rehabilitacją i bioinżynierią. Specjalista w tej dziedzinie zaczyna od diagnostyki, a potem zajmuje się leczeniem chorób i schorzeń narządów ruchu. Dobry ortopeda leczy nie tylko nabyte urazy, ale także wrodzone wady.

Poradnia ortopedyczna warta polecenia

Profesjonalna poradnia ortopedyczna to miejsce, gdzie pracują wykwalifikowani lekarze oferujący szereg specjalistycznych badań, które każdy pacjent może sprawdzić na stronie internetowej placówki. Do fachowych badań ortopedycznych zaliczamy zdjęcia rentgenowskie, artrografię, ultrasonografię, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, scyntygrafię, badania stawów i artroskopię.

Dobry ortopeda – Warszawa, Gdańsk, Poznań

Gdzie szukać dobrych ortopedów? Wybitnych specjalistów nie brakuje w dużych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań. Poproś o radę swojego lekarza rodzinnego.

5 lat ago