Wrocław

Ciekawa praca we Wrocławiu

Wrocław ma mnóstwo do zaoferowania także pod kątem interesujących miejsc pracy. Zapewne ile ludzi, tyle definicji ciekawej pracy, jednak generalnie można zgodzić się co do tego, że ciekawa praca to fajni ludzie oraz niecodzienne wyzwania. Jeżeli szukasz zarówno jednego, jak i drugiego, to zdecydowanie powinieneś rozważyć pracę w hostelu.

W przeciwieństwie do międzynarodowych korporacji nie są tu potrzebne jakieś specjalistyczne, wyszukane umiejętności. Na początku wystarczy, żebyś radził sobie z obsługą komputera, przyda się także znajomość angielskiego, słowem nic niezwykłego, czego młody człowiek w XXI wieku by nie posiadał.

Do you speak English?

Aby dobrze porozumiewać się z obcokrajowcami przydadzą się obce języki. Na początek oczywiście angielski – zdecydowana większość młodych turystów przybywając do hostelu w nowym mieście wybiera bezpieczną opcję i rozpoczyna rozmowę w języku angielskim. Tak samo postępują zresztą osoby pracujące w obsłudze hostelu.

Pójdź o krok dalej

O wiele większe wrażenie można jednak wywrzeć na turystach z zagranicy, podejmując próbę rozmowy w ich ojczystym języku. Oprócz angielskiego bardzo popularne w naszym kraju są oczywiście niemiecki i rosyjski, szczególnie z racji lokalizacji Polski na mapie Europy. Oczywiście warto wziąć namiar na lokalizację samego hostelu – w takim Wrocławiu o wiele częściej przyda się niemiecki, choć trzeba pamiętać, że rosnąca liczba obywateli Ukrainy pracująca i mieszkająca w stolicy Dolnego Śląska może to zmienić.

Poza tym nad Wisłą dość popularne są języki iberyjskie, a więc przede wszystkim hiszpański, który – warto zauważyć – jest piątym najpopularniejszym językiem na świecie, bardziej popularnym od wspomnianego wcześniej rosyjskiego czy niemieckiego. Jeżeli zaś potrafisz powitać turystów z Azji w języku japońskim, możesz być pewny, że doskonale to oni zapamiętają, także w momencie oceniania hostelu i polecania go znajomym.

Baw się i pracuj

Praca w hostelu nie jest być może zajęciem łatwym, ale jeśli jesteś osobą otwartą na nowe kontakty i postrzegasz szklankę zawsze w połowie pełną, a nie pustą, to powinno ci się spodobać. Szczególnie studenci w dużych wojewódzkich miastach takich jak Wrocław mogą być takim zajęciem zainteresowani, gdyż to właśnie ich cechuje największa ciekawość świata i mają najwięcej czasu na jego poznawanie – regularna praca od 8 do 16 może to utrudniać.

A jak już o regularnej pracy mowa, to należy pamiętać, że hostele oferują bardzo elastyczny grafik, który z łatwością można dostosować do zajęć na uczelni czy prywatnych wyjazdów. Jeżeli jeszcze trafimy na zgraną ekipę, to otwiera się przed nami całe morze możliwości, a do tego zyskujemy jeszcze nowych, pozytywnie zakręconych kolegów i koleżanki – kogoś o wiele więcej niż tylko znajomych z pracy.

Jeżeli chcesz poczytać ciekawe wpisy sprawdź Blog Fitness Hostel

https://fitnesshostel.pl/niska-cena-wysoka-jakosc/
https://fitnesshostel.pl/dobry-hostel-dom-i-hotel-w-jednym/
https://fitnesshostel.pl/wroclaw-najlepszy-kierunek-europy/
https://fitnesshostel.pl/wszystkie-swiatla-na-wroclaw-co-warto-zobaczyc/

4 lata ago